Ergebnisliste
WTB-LRL in Haltern am See am 19.03.2006
generated by olp
PlatzZeitNamegeb.KlubLand

ANF 2650 m, 40 hm

1.22:52Urbanietz Ines90DJK Adler 07 BottropGER
2.83:01Brahn Gerd62ohne unbekanntGER


D10 2100 m, 33 hm

1.53:27Sihver Gertu95USC LeipzigGER
aK28:04Friedl Anika88TSV BrockumGER


D12 2650 m, 40 hm

1.24:21Graw Annika94DJK Adler 07 BottropGER
2.33:11Gierlach Julia95WOLF e.V. HalternGER


D14 3650 m, 60 hm

1.30:33Michel Laura92OLG SiegerlandGER
2.30:40Kleist Meike92TSC Eintracht DortmundGER
3.60:27Gierlach Anna93WOLF e.V. HalternGER


D17K 5630 m, 130 hm

1.52:23van Straaten Dörte83TuS StemwedeGER
2.55:03Krömpel Angela75OLG SiegerlandGER
3.60:24Caspari Pia74TG LageGER
4.64:32Niehues Anna87OLG SiegerlandGER


D18 7560 m, 180 hm

1.59:10Grunau Ines88DJK Adler 07 BottropGER
2.65:24Dreisbach Dana89OLG SiegerlandGER
3.101:55Urbanietz Sandra89DJK Adler 07 BottropGER


D19L 9400 m, 250 hm

1.66:55Schlaefke Bettina81DJK Adler 07 BottropGER
2.68:19Stötzel Sabine81OLG SiegerlandGER
3.74:18Zwikker Sadie82DJK Adler 07 BottropGER


D35 7560 m, 180 hm

1.48:37Sihver Wiebke0USC LeipzigGER
2.53:46Kolbe Kirsten64TSC Eintracht DortmundGER
3.60:42Kleist Claudia69TSC Eintracht DortmundGER
4.68:41Hollmann Martina65Bielefelder TGGER
5.69:45Korff Ulrike63SC AchmerGER
6.80:43Moll Petra66OLG SiegerlandGER


D45 5630 m, 130 hm

1.43:56Setzer-Britwurm Ulrike59OLG SiegerlandGER
2.46:34Krassowitzkaja Galina59OLF MainzGER
3.49:45van Straaten Ute54TuS StemwedeGER
4.61:30Niemeier Gabriele58TuS StemwedeGER
5.63:40Fijlstra Jenny44ARDF-Team NLGER
6.69:57Kröger Elsbeth57TuS StemwedeGER
7.74:46Kempin Silvia55SC OberodenthalerGER
8.95:56Wanner Alexandra0ohne unbekanntGER


D55 3650 m, 60 hm

1.34:20Zwikker Christa49Argus-Team NLGER
2.38:53Deuber Kathy43Bielefelder TGGER
3.39:37Schlaefke Karin49DJK Adler 07 BottropGER
4.39:40Renner Ruth41Bielefelder TGGER
5.43:09Klimpel Wendy42ASG Teutoburger WaldGER
6.45:42Blöcher Helga37TV EichenGER


H10 2100 m, 33 hm

1.53:59Sihver Ragnar99USC LeipzigGER


H12 2650 m, 40 hm

1.16:49Penning Alvar94TuS LübbeckeGER
2.26:52Kipp Christoph95TuS LübbeckeGER
3.29:05Moll David94OLG SiegerlandGER
4.39:49Bersuck Lukas95Bielefelder TGGER
o.W.Bräm Christopher94OLG SiegerlandGER
o.W.Niehues Jost94OLG SiegerlandGER


H14 3650 m, 60 hm

1.28:14Hagedorn Dean92TSC Eintracht DortmundGER
2.40:10Neuhaus Holger93SC OberodenthalerGER
3.47:50Krämer Michael93SC OberodenthalerGER
4.57:32Krassowizkij Jaroslaw92DJK Adler 07 BottropGER
o.W.Schwirten Raphael92SC OberodenthalerGER


H16 6670 m, 160 hm

1.41:49Späth Felix91OLG SiegerlandGER
2.50:13Graw Torsten91DJK Adler 07 BottropGER
3.69:23Neuhaus Hennes91SC OberodenthalerGER


H17K 6670 m, 160 hm

1.68:38Matuszczak Dirk74ohne unbekanntGER
2.90:50Krämer Werner59SC OberodenthalerGER
3.91:20Kaufmann Henrik86TSG HelberhausenGER


H18 9400 m, 250 hm

1.69:17Urbanietz Florian88DJK Adler 07 BottropGER
2.78:30Grunau Tilman89DJK Adler 07 BottropGER


H19L 11500 m, 290 hm

1.56:54Henrich-Franke Christian75OLG SiegerlandGER
2.59:33Schulte-Zurhausen Roman84DJK Adler 07 BottropGER
3.62:44Riechers Sören87Bielefelder TGGER
4.66:14Hofmann Götz76OLG SiegerlandGER
5.66:41Schmidt Bert72ASG Teutoburger WaldGER
6.71:45Zachrau Johannes83Bielefelder TGGER
7.73:02Maltig Andreas69Sport-Union AnnenGER
8.73:28Schnell Marc72TuS LübbeckeGER
9.81:37Caspari Volker73TG LageGER
10.83:59Schneider Daniel74TG LageGER
11.84:15Göhringer Roland72DJK Adler 07 BottropGER
12.86:35Schmetzke Sebastian78DJK Adler 07 BottropGER
13.100:40Glowka Torben85TSC Eintracht DortmundGER


H35 9400 m, 250 hm

1.52:11Depta Peter64Sport-Union AnnenGER
2.59:59Wanner Nikolai62OLG SiegerlandGER
3.60:50Wolf Tobias65OLG SiegerlandGER
4.69:24Moll Volker62OLG SiegerlandGER
5.75:43Kolbe Karsten67TSC Eintracht DortmundGER
6.76:16Stephan Rainer66DJK Adler 07 BottropGER


H45 7560 m, 180 hm

1.43:44Dirkes Franz-Josef59OLG BramgauGER
2.45:57Prunsche Klaus57TuS LübbeckeGER
3.55:11Zwicke Michael58DJK Adler 07 BottropGER
4.60:04Kleist Dieter54TSC Eintracht DortmundGER
5.63:41Rüdel Frank61DJK Adler 07 BottropGER
6.83:17Wehrhöfer-Bersuck Dieter61Bielefelder TGGER
7.88:29Menn Joachim57OLG SiegerlandGER


H55 5630 m, 130 hm

1.39:53Nüs Peter45OLG SiegerlandGER
2.40:11Zwikker Dirk45Argus-Team NLGER
3.44:30Drexhage Karl34Sport-Union AnnenGER
4.46:17Gieseler Walter45OLG SiegerlandGER
5.46:38Pape Heinz Friedrich50TG LageGER
6.50:51Kempin Lothar48SC OberodenthalerGER
7.52:51Fijlstra Dick44ARDF-Team NLGER
8.54:57Marrek Klaus51OLG BramgauGER


H65 3650 m, 60 hm

1.31:41Klimpel Hans39ASG Teutoburger WaldGER
2.61:44Brusdeilins Günter26Bielefelder Ski KlubGER
3.71:48Kövari Endre sen.37TuS LübbeckeGER